Кількість
|
Вартість
|
||
|
Базилік - улюблена і широко застосована в ряді кухонь ароматна трава, що є невеликим кущиком з запашним запахом і пряним смаком. Буває із листям як зеленого, так і фіолетового кольору.
Корисні властивості мікрозелені базиліка
Здавна базилік вважався спецією подвійного призначення - крім неповторного смаку йому приписували й лікувальні якості. І не дарма - базилік має протизапальні та антисептичні властивості, легкий тонізуючий ефект, позитивно впливає на роботу органів травлення, нервової системи, допомагає боротися зі стресами та депресіями. У складі мікрозелені базиліка:
- Мікроелементи (кальцій, магній, натрій, калій, залізо, цинк, селен та інш.)
- Вітаміни (А, B, С, Е, К.)
- Ефірні олії.
- Флавоноїди, рутин та ін.
При цьому у вигляді мікрозелені корисні властивості базиліка тільки посилюються - основна частина перерахованого вище у дорослих рослин знаходиться у стовбурі, що викидається, та гілочках. .
Мікрозелень базиліка в кулінарії
Свіжа на смак, яскрава, схожа на дорослий базилік, мікрозелень використовуватися в тих же рецептах. Застосовується, коли необхідно зберегти смак основного делікатного продукту – риби, свійської птиці тощо. Песто з мікрозелені - універсальний соус до багатьох страв. Ложка пюре з мікрозелені додасть свіжості супу і гарніру. А тарілка пасти, полита ароматною оливковою олією та посипана мікрозеленню базиліка – і у вас справжній, чистий смак Італії. Лимонади та смузі з базиліком - це корисно і смачно.
Мікрозелень базилік та особливості вирощування
Ця культура невибаглива, і підійде для новачків, які роблять перші кроки у цій справі.
- При сівбі використовується вологий лляний килимок, кокосовий субстрат або тканина
- Потрібне періодичне та одночасне зволоження та провітрювання. Надлишок вологи може призвести до появи цвілі.
- Варто уникати прямого сонячного світла.
- Перші паростки з'являються через 7-9 днів, повне проростання - 2 тижні.
І пам'ятайте - зі зростанням листочків збільшується смакова інтенсивність.