UAH
 • EUR
Додайте товари до списку бажань
0

Гідропонні установки і гроубокси для мікрозелені

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Гідропонна установка - функції та різновиди

Гідропонна установка – це комплекс обладнання, необхідного для безгрунтового вирощування рослин. Його функції - розміщення та утримання субстрату, аерацію, подачу поживної рідини, контроль за її рівнем, забезпечення світлом та інші специфічні завдання, що змінюються залежно від типу та культур, що вирощуються. Не торкаємося промислового обладнання, тут тільки про системи для дому. Найчастіше використовується домашня гідропонна установка для вирощування зелені, салатів, рідше інших культур. У сфері застосування компактні моделі є двох категорій:

 1. Гідропонні установки для дому. Для великих посівних площ найчастіше використовується багатоярусна конструкція на кшталт стелажу. Для високих культур – одноярусні моделі. Вирізняються високою гнучкістю, що дозволяє будувати різноманітні системи під різні завдання.
 2. Устаткування для магазинів. Найчастіше це одноярусні установки – покупець повинен мати легкий доступ до товару та чітко його бачити. У цьому випадку гідропонна установка більше виконує роль вітрини, яка підтримує вирощувані культури у свіжому стані до моменту покупки. Наявність ламп та інших функцій не завжди є обов'язковою.

Можна купити гідропонну установку у вигляді готового комплекту, з автоматикою, компресором і таймером, так у вигляді набору базових компонентів, а потім в залежності від конфігурації додавати необхідні компоненти при побудові системи.

Домашня гідропонна установка та гроубокс - що краще?

Це – трохи різні речі. Гроубокс - це окремий, ізольований від зовнішнього світу об'єм, який представляє закритий простір, в якому знаходяться культури, що вирощуються. Потреба у гроубоксі виникає:

 • Коли забезпечити в приміщенні необхідний мікроклімат для певних культур неможливо.
 • Коли близький контакт деяких видів рослин небажаний.

Гроубокс складається з двох компонентів - збірного каркаса, що забезпечує жорсткість конструкції, та власне самого тенту. Сам гроутент для забезпечення герметичності та ізоляції виготовляються із спеціального матеріалу. Має отвори для розміщення та підключення кліматичного обладнання та підведення електроживлення. Різноманітність комплектацій, розмірів та гнучкість конфігурації. Використовуються гроубокси для найвибагливіших і найскладніших у вирощуванні культур.

Конфігурації гідропонних установок

Гідропонна установка для мікрозелені та салату - це часто два різних типи систем, що мають відмінності за компонентами та принципом роботи. За типом побудови можна поділити:

 1. Пасивна система - вона ж фітильна. Не вимагає автоматизації, поживний розчин – самопливом. Проста, найдешевша, з обмеженими можливостями подачі розчину. Для невеликих овочів та декоративних рослин.
 2. Активні системи:
  • Крапельний полив - найпопулярніша і найпростіша. Подача рідини - прямо в корені.
  • Глибоководні культури. Коріння занурене в розчин, що збагачується. Ідеально для вологолюбних рослин - наприклад, салатів.
  • Періодичне затоплення. За таймером автоматика піднімає рівень рідини до коріння і потім знижує його.
  • NFT – система. Постійна подача розчину на нахилену ємність із рослинами та самопливом вниз. Часто взагалі не потрібний субстрат.
  • Аеропоніка - технологічна схема, побудована на розпиленні рідини по розташованому в повітрі корінні. Не любить густих розчинів.

Активні системи вимагають постійного електроживлення, а багато з них – наявність таймера. Але сучасні рішення у цій сфері значно спрощують вищеописані процеси.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.