Кількість
|
Вартість
|
||
|
Капуста - продукт, що ідеально підходить для вживання у свіжому вигляді. І це не тільки звичні нам качани, а й смачна та корисна мікрозелень. Її легко можна отримати у домашніх умовах, правильно витримуючи усі процеси.
Капуста “Вітамінка” має вдвічі більше вітаміну С і вчетверо більше каротину. Капуста “Вітамінка” містить калій, магній, залізо, фітонциди, ферменти, білки та клітковину. Мікрозелень Капуста “Вітамінка” зміцнює імунітет, стимулює травлення, має тонізуючий ефект, знижує кров'яний тиск. Гіркий смак Капусті “Вітамінка” надають глюкозинолати, які перешкоджають поділу ракових клітин.
Корисні властивості мікрозелені капусти
Сама собою будь-яка капуста корисна. У вигляді мікрозелені її позитивні властивості тільки збільшуються. Крім зміцнення імунітету, особливо варто виділити покращення стану кісток, підтримку роботи травлення та зору, зниження кровоносного тиску та профілактику атеросклерозу, зменшення впливу хвороби Альцгеймера. У мікрозелені капусти є:
- Залізо, калій, магній, кальцій, селен, фосфор, цинк, марганець, натрій.
- Вітаміни А, С (багато), К1, Е, В.
- Бета - каротин, фітонциди, S-метилметіонін, антоціани та глюкозинолати.
- Клітковина та білки.
Є незначні відмінності від сорту до сорту, деякі сполуки притаманні тільки фіолетовій капусті, вони й надають їй саме цей колір.
Мікрозелень капусти в кулінарії
Мікрогрін капусти насамперед буде цікавий тим, хто любить цю культуру, смак і аромат мікрозелені схожий на дозрілі рослини, особливо свіжу броколі. Так, смак м'якший і ніжніший, при цьому є відмінна гіркуватість. Текстура виразно хрумка. Це відмінне доповнення або навіть основа салатів, використовується як топінг до супів – пюре, або гарнір до м'ясних страв з вираженим смаком. Мікрогрін капусти добрий як база для гострих смузі.
Мікрозелень капусти - особливості вирощування
Потрібно одно або багаторазові лотки. Замочувати не треба. Пророщувати можна в ґрунті чи торфі, але оптимальним буде використання альтернативних субстратів. Після розміщення насіння та зволоження пульверизатором накрити плівкою та сховати у темне місце до пророщування насіння. Періодично провітрювати – мікрозелень капусти боїться цвілі при надмірному зволоженні. Після пророщування відкрити лотки та перемістити в освітлене місце без прямих сонячних променів. Крім перезволоження капуста боїться висушування зерен. Якщо цвілі не виходить уникнути, можна обприскати розчином перекису водню. Зіпсоване насіння видаляти пінцетом.
- Субстрати - джут, льон або кокос, вата, марля та інші килимки.
- Полив - помірний, двічі на день, пульверизатором.
- Освітлення - помірне, непряме.
- Результат – рідше 5, частіше 7 днів після пророщування.
Готову мікрозелень капусти тільки зрізати ножицями, не приминаючи паростки. Зберігається в холодильнику до 5 днів у герметичному контейнері.