Кількість
|
Вартість
|
||
|
Капуста кольрабі - дуже корисна та смачна культура, мікрозелень якої можна легко отримати вдома.
Ніби мікс брокколі та фіолетової капусти. Ніжка фіолетова, лист темно зелений. Витягується сильніше, що зручно зрізати. Одна з найпопулярніших видів мікрозелені і відома вона своїм зовнішнім виглядом — фіолетові стеблинки та темно-зелені листочки, а також і смаком — ніжна, з невеликою гостринкою і капустяним ароматом. Молоді паростки буде якраз в овочевих стравах, як доповнення до будь-якого гарніру, а також просто як прикраса.
Корисні властивості мікрозелені кольрабі
Вся капуста корисна. Майже всі типи капусти мають схожий склад і призначення. Кольрабі не виняток, але особливо варто виділити її комплексний сприятливий вплив на роботу системи травлення і все, що з нею пов'язане. Це хороший антиоксидант, який зміцнює імунітет, покращує стан кісток та сполучних тканин, допомагає боротися з інфекціями.
Як і будь-яка капуста вона насичена корисними речовинами:
- Вітаміни — РР, А, Е, С, Н і всі вітаміни групи В; кальцій, калій, магній, кремній;
- Мікроелементи — залізо, йод, марганець, нікель, селен.
- Тартронова кислота, сульфорофан
З'їдаючи щодня пучок мікрозелені, в організмі відбудуться значні зміни:
- Підвищиться імунітет;
- Очиститься кишечник від токсинів;
- Поліпшиться робота нервової системи;
- Нормалізується сон;
- Сповільниться процес старіння.
Мікрозелень кольрабі в кулінарії
Мікрогрін кольрабі на смак і аромат схожий на звичайну капусту, але м'якший і ніжніший, ближче до ріпи. Фірмова капустяна гіркуватість трохи присутня. Текстура менш хрумка. Застосування все теж – основа або доповнення салатів, топінг до супів – пюре, гарнір до м'яса чи навіть риби з вираженим смаком. І не забуваємо про смузі та коктейлі - у них мікрозелень кольрабі дуже гарна.
Мікрозелень кольрабі - особливості вирощування
Потрібні одно або багаторазові лотки. Замочувати не варто. Висаджувати при температурі від 18 градусів на ґрунті або торфі, але килимки все ж таки простіше і практичніше. Після розміщення насіння добре зволожити пульверизатором, укрити плівкою і сховати в тепле темне місце. Стежити за появою плісняви, яка може з'явитися на перезволоженому субстраті, та регулярно провітрювати. Після перших листків відкриті лотки поставити в освітленому місці без прямих сонячних променів. Крім цвілі кольрабі боїться висушування зерен. Якщо цвіль все ж таки з'явилася - обприскати розчином перекису водню. Обов'язково видаляти зіпсоване насіння видаляти пінцетом.
- Субстрати - марля, джут, льон або кокос, вата та всілякі килимки.
- Полив - двічі на день, помірний, пульверизатором.
- Освітлення - непряме, в міру інтенсивне.
- Результат - перші паростки після пророщування з'являтимуться на 7, максимум 10 день.
Ніжну готову мікрозелень кольрабі зрізати тільки ножицями. Зберігається у холодильнику у герметичному контейнері до 5 днів.